“beğeniyoruz”: Batman etkisi

Beğendiğimizden evvel, neyi beğenmediğimizi söyleyelim. “Ay ben süper kahramanaları hiç sevmem, çok klişe” diyenler, ayıp ediyorsunuz! Dünyanın bir nebze olağanüstülüğe, bir kısım umuda ve pek çok çılgınlığa ihtiyacı var, dolayısıyla süper kahrmanların etinden sütünden faydalanmak lazım.

Nitekim bu yaz da Avengers’dı, Spiderman’di filan gönül eğlendiriyorduk ki, kalbimizin gerçek hakimi Kara Şövalye yükseldi ve geldi hepimizi tekrar bir sarsıverdi. Süper kahramanların en karizmatik, en karanlık, en sofistike ve derinlikli olanı Batman, efsane yönetmen Christopher Nolan’ın elinde daha da feslsefi, daha da etkileyici oldu, 2005’ten beri süren bu pek görkemli deneyim, The Dark Knight Rises ile sona erdi.

Ancak Bruce Wayne’in hep söylediği gibi “Anyone can be Batman”. Batman bir semboldür, bir umuttur ve yeryüzündeki yansımalarını (son dönemde yaşayan felaketi dışarıda tutarak) da düşünecek olursak, o görkemli deneyim aslında sona ermedi, ermiyor. Biz de herkes Batman’in etkisi altındayken, filmden esinlenen gerçek-hayat uygulamalarından en beğendiklerimizi paylaşalım dedik.

Siyah Batmobile’li prensini bulamamış hemcinslerimiz için geliyor – Batman usülü manikür

Çay poşetinin ucuna bir Batman görseli yapıştırarak elde edebileceğiniz bu şahane tasarımla çaylar artık daha koyu, daha karanlık – The Dark Tea Rises

“Bunlar beni kesmez, ben varımı yoğumu Batman’e yatırırım” diyenler için ise Jeger-LeCoulture’un sınırlı sayıda ürettiği bu enfes Batman saatini öneriyoruz.

Captain Obvious

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s