“beğeniyoruz”: LAHWF

Açılımı “Losing All Hope Was Freedom”. Adını Fight Club’da geçen bir cümleden alıyor, cümlenin kökeni de aslında Budist felsefesinden geliyor, hayatla barışık olmayı, materyal meselelere takılmayı, daimi bir “umut” ile değil, mevcut durumdan memnun olarak yaşamayı ve diğer insanların, toplumun onayına ihtiyaç duymamayı temsil ediyor.

Bu anlayıştan yola çıkan bir grup genç de, tutup bir Youtube kanalı kuruyor ve toplumca normal kabul edilmeyen, daha doğrusu alışık olmadığımız, toplumsal normların dışında olan, alışık olmadığımız şeyleri deniyor, deneyimliyor, videoya çekiyor. Örneğin insanlara gidip “sizce ben çirkin miyim” diye soruyorlar, yolda yürürken sevgiyle ellerini tutuyorlar, sarılacak gibi yapıp aslında sarılmıyorlar, “yemeğinizden bir parça alabilir miyin” diyor, yürüyen insanlar için kapıları açık tutuyorlar.

Hayatla ve normlarla inceden inceye alay eden bu ekibi çok beğeniyoruz, bakış açılarını takdir ediyoruz. LAHWF Youtube Kanalı‘ndan takip edebileceğiniz ekibin 2 videosuyla sizleri baş başa bırakıyoruz.

 

 

yazyapkurtul

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s