Sosyal Zorunluluk Projeleri Vol. 8 – Double Date

Yakın arkadaşlık, dostluk filan, bunlar hep güzel şeyler evet. Arkadaşlarımızı seviyor, beğeniyor ve takdir ediyoruz. Lakin bu sevgi, beraberinde söz konusu arkadaşın sevgilisine de benzer duygular beslememizi gerektirmemeli. Tabii sevgili kişisini fiziksel olarak bir Johnny Depp ve bir Brad Pitt, ruhen bir Yoda, bir Gandhi, bir Budha, mizah gücü olarak bir Cem Yılmaz, bir Jim Carrey sanan yakın arkadaşa bunu anlatmak imkansız olabilir. Dolayısıyla bu yakın arkadaş, pekala sizin de bu sevgiliyle takılmaktan müthiş bir haz duyacağınızı varsayarak, muhteşem teklifler, sofistike planlarla karşınıza gelebilir. Ve hatta, okazyonu daha da eğlenceli kılmak için, genius yakın arkadaş hadiseye sizin de sevgilinizi de dahil eder. Tebrikler, nur topu gibi bir double date’iniz oldu! Yakın arkadaşı kırmaya da gönlünüz elvermediğinden, bir sosyal zorunluluk projesi olarak, bu date’e gitmek zorundasınız.

Peki double date’lerde karşınıza ne gibi problemler çıkabilir, neler yapılabilir? Önceden hazırlıklı olmak, önlem alma kabiliyetinizi de artıracaktır.

1. Karşınızdaki çiftin sevgi kelebeği olması. Söz konusu çift, hele ki yeni sevgililerse, durmadan öpüşüp birbirlerine şefkat göstererek size “bizim burada ne işimiz var allasen?” sorusunu sordurabilirler. Sormayın. Cevapsız sorular sormayın kendinize. Misilleme yapın. Onlardan daha da vıcık olun, belki utanıp durular diye umun.

2. Diğer çiftin kavga etmesi. Anlamsız bir anda, hiç lüzum yokken karşınızdaki çift kavga etmeye başlayabilir. Daha kötüsü yakın arkadaş olan kişi bu noktada sizden destek bekleyebilir. Ne yapmalı? Kaçın. Aniden midenizin bozulduğunu, köpeğinizin öldüğünü, kuzeninizin kendini köprüden atmaya kalktığını filan söyleyebilirsiniz. Ne diyeceğiniz önemli değil, yeter ki dahil olmadan kaçın.

3. Yakın arkadaşın sevgilisinin kendini komik ve ilginç sanması. Evet bunun başınıza gelmesi yüksek ihtimal. Durmadan hiç komik olmayan espriler yapan bu şahıs, kendini çok komik ve ilginç sanıyor olabilir. Zira o çok sevdiğiniz arkadaşınız da, şahsın yanında zekasızlaşarak onu iyice gaza getiriyor olabilir. “Deli çocuk yaaa” filan diyerek sevgilisini yücelten bir tavra giren arkadaşınıza tokat atarak kendisine gelmesini sağlayın. Önerimiz budur.

4. Rekabet. Bu double date’lerin en riskli kısmı budur. Nasıl olduğunu anlamadan hanginizin daha komik anıları olduğunu, kimin birbirine daha romantik sürprizler yaptığını, kimin işinin daha iyi olduğunu vs vs’yi konuşurken bulabilirsiniz kendinizi. Bu durumun uzun vadeli arkadaşlık zedeleyici sonuçları da olabileceğinden, hemen konuyu değiştirip, geçen hafta izlediğiniz bilmemne filminin nasıl da şahane olduğundan söz etmenizi öneririz.

Huzurlu duble buluşmalar dileriz.

Captain Obvious

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s