Bu Hafta Sonu Perili Köşk’teyiz!

Boğaziçi’nin en ilginç mimari yapılarından biri, Perili Köşk. Çoğumuz önünden geçerken adıyla müsemma bir şöhreti olan bu yapıyı görmüş, neye benzediğini merak etmişizdir. Uzun zamandır Borusan Holding’in yönetim ofisi olarak hizmet veren Perili Köşk, geçtiğimiz Eylül ayında Borusan Contemporary adı altında bir hafta sonu müzesine dönüştürüldü. Borusan Holding’in kurumsal çağdaş sanat koleksiyonundan daha çok yeni medya sanatı alanından işlerin yer aldığı müze, Türkiye’de hem yeni medya alanında hem de ofis müze konsepti bakımından bir ilk.

Ofis ortamını kuşatan sanat eserleri dışında, geçici sergi alanlarındaki eserler de 3 ayda bir değişiyor. Hafta içi ofis çalışanlarına bir müzede çalışıyormuş hissi yaşatan Perili Köşk, hafta sonu da kurumsal koleksiyonunun ve misafir sergilerin halka açılmasıyla özel bir işlev kazanıyor. Müzenin sunduğu en önemli hizmet ise dileyen herkese verilen rehberli tur ve çocuklar için düzenlenen atölye çalışmaları.

Koleksiyonunu web sayfasında da paylaşan Borusan Contemporary, sanat eserlerinin arasından sürprizli bir şekilde ortaya çıkan muhteşem Boğaz manzarasıyla, çağdaş sanat bilginizi arttırabileceğiniz çok farklı uluslararası sanatçılardan işleriyle ve kuledeki şirin kafesiyle hafta sonunuz için kendinize yapabileceğiniz bir güzellik!

pro dell’arte

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s