EY AŞK! NEREDESİN?

Her yıl hiç bitmeyen tartışmalarımızdan biri olacaktı elbet. Alışveriş tuzağı mı, gereksiz bir uydurma mı, olan var olmayan var mı nev’inden türlü sorularla daha gelmeden kendi gündemini yaratacak, kaçmaya çalışan herkesin aklını karıştıracaktı. Onun adı, 14 Şubat!

Şimdi bütün bu tartışmaları arkamıza alalım. Bugünün hepimize ‘aşk’ı anımsatan anlamını, sevgili’den bağımsız da var olabilen bir duygu olarak ‘sevgi’ üzerinden okuyup sevdiklerimizle keyif edelim. Şöyle oturup sevgililerimizi sayalım; annemizi, kedimizi, camdan beslediğimiz kargamızı, yakın bir arkadaşımızı, sesini çok az duyduğumuz bir kuzenimizi, kendi dünyamızı güzelleştirenleri bir bir hatırlayalım. Biricik dünyamızdaki insanlardan başka sevdiğimiz evi, bahçeyi, sokağı, şehri, elbiseyi, ceketi, kalemi de sayalım. Zevk edindiğimiz, bizi mutlu eden alışkanlıklarımızı da; favori filmimizi, hiç unutamadığımız bir resmi, seyahatlerimizden tatlı anıları, iştahımızı kabartan tatları düşünelim.

Aşk, bizi biz yapan seçimlerimiz ve sevdiklerimizin tamamı demekse, kendi dünyamızın güzelliğini sevdiklerimizle kutlayabilir, sahip olduklarımıza şükredebiliriz. Sevgilimiz var ya da yok ne çıkar! Hepimizin sevdiği insanlar, şeyler, anılar var. Her günümüz bir şölene dönüşmeyebilir ama bütün dünyanın ‘aşk’ı yücelttiği bir günü kutlamak için eminim yeterince nedenimiz var.

Ey Aşk! Sanki bir parça her şeydesin!

pro dell’arte

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s