“beğeniyoruz” : Pinterest

Tumblr ile önem kazanmaya başlayan görsellik ve görsel paylaşımı, We Heart It, Instagram ile hız kazanırken şimdi de doruk noktasına oldukça ilginç bir platform sayesinde ulaşmış durumda: Pinterest.

Koca bir görsel dünyası Pinterest. Paylaştığınız her bir görsele “pin” adı veriliyor.  En güzel kısmı da görsellerinizi tarzlarına göre ayırıp gruplandırmanıza olanak veren “board” oluşturma özelliği. Boardlar sayesinde görsel takibini sadece ilgi alanlarınıza göre gerçekleştirebiliyorsunuz. Örneğin bir arkadaşınızın tüm boardlarını takip etmek yerine, sadece modayla ilgili board’ını takip edebilirsiniz. Takip ettiğiniz kişilerin paylaşımlarından oluşan ana sayfanızdaki  görselleri “like”layabiliyor ya da “repin” özelliğiyle kendi board’larınıza dahil edebiliyorsunuz.

Facebook ve Twitter connect’e de sahip olan Pinterest, sizi renkli ve sıkıcılığın yanından geçmeyen dünyasına davet ediyor. “Pinterest çok mainstream!” nidaları atmanıza fırsat kalmadan “pinteresting” furyasının bir parçası olmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

lifeallmine

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s