Motivasyonun Böylesi

Bilenler bilir. Progiller, her yıl yaz sonunda sürpriz tatillerini nereye yapacaklarını tatil sabahında öğrenir, maaile çıktıkları tatilden anlat anlat bitiremedikleri anılarla dönerler. Bu tatil, yalnızca hoplamak, zıplamak yoluyla mega enerjilerimizi atmamıza yaramakla kalmaz kedimizi, birbirimizi değerlendirdiğimiz, bütün bir yıl yapıp ettiklerimizi nasıl bir adım ileri taşıyabileceğimize ilişkin yorumlar yaptığımız bir workshop çalışmasıyla da taçlanır. Çünkü, işini sevmek ve birarada mutlu olabilmek için önce birbirimizi iyi tanımak gerekir. Bu yüzden Pro tatilleri, efsane anılarının yanında bizi birarada tutan nüveyi en iyi kavradığımız zamandır. Destinasyonlarımız bazen Türkiye’nin cennet Beach Club’ı Hillside Fethiye’dir bazen boyuna mavinin uzandığı Ege sahillerinde bir yat…

2011 kışında karlı bir günde, “hava tam battaniye altında sıcak çikolata içmelik ve film seyretmelik” diyen bir Progil’e gelen cevap, işte burada gördüğünüz bir tepsi dolusu gerçek bitterden yapılma sıcak çikolatayla gelen sevgidir.

 

Bayram tatilinin resmi olarak hafta sonuyla birleşemediği bir zaman, Maldivler’den gelen bir e-posta, hepimizin yüzünü güldürüp müthiş bir bayram hediyesi oluverir. ‘VicdanMaldiv’, dünyanın en sakin ve huzurlu koylarında, hayranlıkla doğayı izlerken ofisteki canlarını düşünüp her birine 2’şer gün tatil hediye eden bir patronun tatlı kalbinin de adıdır.

Kar yağdığı günlerde, yollarda sefil olmayalım diye uzaktan gelenlere çıkan izin, eve gideceklere verilen erken azat, ofisin rahat ettiğimiz ikinci bir ev oluşunu hatırlatır. Çünkü biz, ofisteki enerjinin hepimizi daha disiplinli ve motive tuttuğunu iyi biliriz.

Gümüşsuyu’nun müthiş boğaz manzarasının keyfini çıkardığımız bir başka karlı günde, Topaz’da yediğimiz enfes öğle yemeği, azıcık şımarmayı hak ettiğimizi de söylüyor olabilir.

Çünkü Progiller, bizi kendi ailesinin bir parçası olarak gören ve bizimle sinemaya, konsere gitmekten keyif alan, hepimize zaman zaman öpücükleriyle, sarılmalarıyla enerji veren ve şefkat gösteren; işimizle ilgili bütün sorunlarımızda yanıbaşımızda olan bir patronun gururlu ekibiyiz. Bu yüzden, yaptığımız işi tıpkı onun bizim için yaptığı jestler gibi gözümüz kulağımız açık, a’dan z’ye büyük bir saygı ve incelikle yapar; her sabah kahvaltısında bir evin çocukları gibi hayatı paylaşırız.

 

Pro’lu olmak ayrıcalık olmaz mı?

progiller

Reklamlar

Motivasyonun Böylesi” üzerine 3 düşünce

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s